Serwis Klimatyzacji

  • napełnianie układu klimatyzacji
  • opróżnienie układu z czynnika
  • oczyszczenie czynnika i układu z wody
  • próba szczelności układu- napełnienie układu odpowiednią ilością Czynnika i Oleju
  • pomiar efektywności chłodzenia- Kontrola sprężarki, wentylatora i szczelności zaworków

Obsługujemy układy z czynnikami R134a oraz nowym czynnikiem R1234yf

Naprawa klimatyzacji

Sprawdzanie szczelności Azotem

Azot wykorzystujemy do sprawdzania i lokalizowania nieszczelności gdy: układ jest zupełnie pusty, wcześniej dokonywano napraw lub istnieje bardzo duże przypuszczenie o istnieniu nieszczelności. W wymienionych sytuacjach azot jest metodą niezastąpioną i najpewniejszą.

Wymiana o-ringów (uszczelek)

Połączenia między rurkami są uszczelniane przy pomocy tak zwanych o-ringów. Posiadamy ich pełen asortyment czyli ponad 150 rozmiarów dostępnych natychmiast.

Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)

Skraplacze wymagają wymiany najczęściej z powodu rozszczelnienia lub bardzo dużego zanieczyszczenia. Rozszczelnienie całkowicie wyłącza układ klimatyzacji a zanieczyszczenie jest powodem słabej efektywności.

Lutowanie (naprawa) rurek aluminiowych Nieszczelności zazwyczaj pojawiają się na rurkach, które po zdemontowaniu wystarczy polutować. Do tego celu służy nam odpowiedni sprzęt spawalniczy.

Naprawa przewodów gumowych

Układ klimatyzacji częściowo zbudowany jest z gumowych przewodów narażonych na przetarcie lub pęknięcie. Skutkuje to potrzebą ich naprawy. Wykorzystujemy do tego specjalistyczne narzędzie przeznaczone do zagniatania końcówek łączących gumowy przewód i aluminiową rurkę.

Demontaż i montaż przewodu klimatyzacji Wymontowanie uszkodzonego przewodu klimatyzacji a następnie powtórne włożenie zaspawanej rurki. Cena zależna jest od czasu a zarazem łatwości dostępu.

Wymiana zaworków

Kolejnym elementem klimatyzacji narażonym na nieszczelności są zaworki oraz porty serwisowe. Jeden z nich pokazany jest na zdjęciu obok. Na miejscu mamy dostępne wszystkie rodzaje zaworków i portów serwisowych (przyłączy).

Naprawa sprężarek klimatyzacji

Jest to kolejny i najdroższy element klimatyzacji podatny na usterki. Regenerujemy i naprawiamy sprężarki między innymi poprzez wymianę uszczelek oraz wymianę w nich cewek oraz sprzęgieł. W przypadku sprężarek w szczególności kierujemy się względami ekonomicznymi i taką naprawę proponujemy jedynie wtedy gdy w naszym przekonaniu ma to sens finansowy.

Wymiana filtra osuszacza

Producenci filtrów osuszaczy czyli osuszających układ klimatyzacji z wody zalecają wymianę tych filtrów co 3 lata. Naszym klientom pragnącym całkowicie zadbać o sprawność układu również wymianę filtra osuszacza zalecamy. Pragniemy również zauważyć że nie jest to wymiana prosta dlatego koniecznym jest wcześniejsze umówienie się na taką wymianę.

Wymiana filtra kabinowego

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zaleca się wymieniać co pół roku lub już absolutnie koniecznie po przejechaniu 10 000 -15 000 km. Filtr ten oczyszcza powietrze które wylatuje z kanałów nawiewowych do środka pojazdu i którym oddychają pasażerowie samochodu.

Odgrzybianie ozonem

  • Niszczy bakterie, pleśń
  • Usuwa zapach dymu papierosowego
  • Odkaża całe wnętrze samochodu
  • Nie pozostawia tak jak środki chemiczne tłustej i lepkiej tapicerki

Ozon jest zdecydowanie skuteczniejszą metodą w niszczeniu bakterii i zapachów niż dostępne środki chemiczne. Tym samym, lepszy jest od metody ultradźwiękowej , gdyż w rzeczywistości polega ona jedynie na rozpylaniu środka chemicznego i nie różni się niczym od sprayów.

Dlatego dbając o skuteczność dysponujemy przemysłowym ozonatorem o bardzo dużej wydajności.